Ay Sohbet

Ay Sohbet

Ay Sohbet

Asil ve birbirinden farklı görünüşleri, şekilleri vardır ayın. Ve bu şekiller farklı anlamlar da içerir. Ay sohbet ederken daha nicesine değinmek vakti.

Dünyanın uydusu olan ayın, farklı evreleri bulunmaktadır. Bu evrelerden de en dikkat çekeni daha doğrusu en çok bilinen dolunay ve hilaldir. Dolunay, bolluk bereket güzellik manalarına gelir. Mitolojik olarakta, halk arasında da böyle bilinir. Tarihten günümüze kadar geçen sürede bir çok kesimde dolunay, bereketin simgesi olmuştur. Fakat hilalin daha katmerli anlamları vardır. Hilal, İslamın da sembolüdür. Hatta Türk bayrağı simgeleri ele alınırken, hilal İslamı temsil eder, yıldız da Türklüğü. Ay sohbet ederken hilal neden İslam sembolü derseniz de hilal, bir çok şeyin başlangıcı olarak nitelendirilen İslamda. Özellikle ibadetler noktasında zaman olarak ayın hareketleri baz alınır. Bir hadiste diyor ki, Efendimiz; “Yüce Allah hilâlleri insanlar için vakit ölçüleri kıldı. 0 halde hilâli görünce oruca başlayın, onu tekrar görünce iftar edin”.

Ay Sohbet

Sohbet Ay

Dolunay, güzellik bereket manalarına gelirken hilal de yenilik gibi manalarda geliyor. Bu isimler kız çocuklarına konan isimler arasında rağbette görmekte. Ay gibi doğdun hayatıma, ay parçası gibi cümleler de iltifat cümleleri kabul ediliyor. Sohbet siteleri içerisinde de kanal ismi ya da site ismi olarak kullanılmaktadır ay sohbet. Ay sohbet siteleri, ay chat siteleri, ay sohbet odaları gibi isimler alabiliyor. Sadece günümüzde ya da İslam içerisinde değil eski çok eski devirlerde de ay ve halleri simge olarak kullanılmıştır. Ay sohbet mekanları içerisinde ay chat yaparken de, ay gibi güzel kadınlarla sohbet etmeyi umut edebilir beyler. Yazılı sohbet içerisinde görüntüsünü bilemeyiz insanların lakin, cümleleri ve kalpleri ile ay gibi parlak ve berrak olan insanlar vardır. Denk gelebiliyor isek, ne mutlu bizlere.

wWw.SohbetiBoL.NeT ekibi olarak bizlerde sizlere ay parlaklığında, dolunay güzelliğinde, hilal yenildiğinde canlı ve dopdolu sohbetler vaad ediyoruz. Mobil Sohbet ya da mirc sohbet üzerinden rahatlıkla ulaşabileceğiniz sohbet sitemiz içerisine dahil olarak, en keyifli sohbetlere adım atabilirsiniz.

Saygılarımla…

 

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

*

*

*

KaCaK

Basarilar

Chat Siteleri Chat Siteleri