Corona Virüs Türkiy...

Sohbet 11 Mart 2020, Çarşamba 2 37720

Corona Virüs Türkiye`de

Aylarca yazıldı, çizildi. Çinden gelen virüs dalgası bir çok ülkeye yayıldı ve beklenildiği gibi Corona Virüs Türkiye`de.

Corona sohbetleri her köşede yapılır bir vaziyet halini aldı. Bir çok insanın ölümüne sebep olan bu virüsten nasibini almayan nadir ülkelerden biriydi ta ki düne kadar. Avrupa dan gelen bir vatandaşımızsa Corona Virüs tespit edildi. Halk galeyana gelmesin diye ki bence öyle, hasta mahremiyeti olduğu için herhangi bir şehir bilgisi dahi verilmedi. Kişinin durumu iyi ve ailesi de karantina altında denildi. Ölü sayısı, yüzde 3 oranında olan bu virüs, yayılmasında hız sebebi ile fazlası ile korkuttu tüm dünyayı. Ölü oranlarına bakındığında da yaş ortalaması genelde 60 ile 85 arasında. Aylarca beklenen virüs ülkemizi ziyaret ettiğine göre artık neler yapılmalı, neler yapılmamalı bunları konuşmanın vakti geldi. Çünkü artık Corona Virüs Türkiye`de.

Corona Virüs Türkiye`de

Corona ve Belirtileri

Sağlık Bakanlığının yayınlamış olduğu Corona Virüs kılavuzunda da gözlemlediğimiz üzere bu virüs belirtileri soğuk algınlığı gibi. Öksürük, ateş ve en önemlisi de nefes darlığı yapmakta. Kuluçka süresi 14 iken şuan 21 ya da 24 güne çıkmış durumda. Peki bu virüsten nasıl korunabiliriz? Reel yaşamı etkisi altına aldığı gibi, sanal sohbet siteleri içerisinde de Corona Virüs Sohbetleri, Corona Sohbetleri en baş chat konusu haline gelmiştir. Sohbet muhabbet etmek için chat siteleri içerisine girenlerin de önceliği ülkemize gelen bu virüs. Corona Virüs Türkiye`de. Öncelikli yapılması gereken elbette hijyen. Ellerimizi sıklıkla yıkamak, öksürürken el içine değil, kola öksürmek, insanlarla mesafeyi korumak, mümkün olduğunca toplu alanlarda kaçınmak, kaçınamıyorsakta oralardan ayrılırken muhakkak temizliğe dikkat etmek gerekiyor. Herkesin çantasında bir kolonya ya da dezenfektan spreyi olması ve sık sık ellerini temizlemesi de faydalı olacaktır. En önemli iş Yurtdışından gelenlere düşüyor elbette. Belirtiler var ise lütfen insanlarla münasebeti kesin ve en yakın sağlık kuruluşuna gidin.

Evet, Sars, mers, ebola derken hepsini geride bırakan bir virüs ile tekrar karşı karşıyayız. Ecel tek, değişmez elbette lakin biz elimizden gelen tedbiri alır isek, bu felaketi de tez zamanda kayıpsız olarak atlatacağız. Evet Corona Virüs Türkiye`de. wWw.SohbetiBol.Net ailesi olarak diyoruz ki, unutulmaması gereken de bir şey var; Ecel geldi cihane, Corona Virüs bahane.

Saygılarımla…

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

KaCaK dedi ki:

Basarilar

zoritoler imol dedi ki:

hi!,I really like your writing very much! proportion we be in contact extra about your post on AOL? I need an expert in this area to solve my problem. May be that’s you! Taking a look ahead to peer you.

KOMUTLAR

Sohbet ve IRCd Komutları hakkında genel komutlara geniş kapsamlı olarak buradan ulaşabilirsiniz.

YARDIM

Sohbet ve IRCd Komutları hakkında genel komutlara geniş kapsamlı olarak buradan ulaşabilirsiniz.

MIRC İNDİR

Sohbet ve IRCd Komutları hakkında genel komutlara geniş kapsamlı olarak buradan ulaşabilirsiniz.