Gurbet Sohbet

Gurbet Sohbet

Gurbet Sohbet

Gurbet Sohbet dediğimizde akla direk ülke dışındaki gurbetçiler gelir. Ama bununla sınırlı değildir gurbetin anlamı. Biz bu kelimeye bir çok mecazlar da yüklemişizdir. Sevdiklerinden uzak her kalp, gurbeti yaşar.

Gurbet, insanın doğup büyüdüğü yerden uzakta olması, yabancı bir yerde olmasıdır. Sohbet siteleri içerisinde gurbet sohbet ederken, yurtdışında yaşayan bir çok gurbetçiye denk gelebiliriz. Doğduğu büyüdüğü yerler bir yana dursun, kendi dilinin kültürünün yaşandığı ülkesinden uzak olmak, gurbetin en çetrefilli olanıdır. Bu sebeple Gurbet Sohbet siteleri ile gurbetçilerimizin kalbine dokunmak isteriz. Ülkesinden uzak olan vatandaşlarımız gurbet chat yaparak, kendi memleketinde olan insanlarla hemhal olup, memleket hasretini giderebilirler. Uzak diyarlarda aynı dili konuşan insana denk gelmek ne kadar zor olsa da, sohbet odaları vesilesi ile bu imkansızlıklar aşılır. Avrupadan Orta Doğuya, Amerikadan Asya ya nerede olursa olsun insanımız, chat sitelerine girerek aynı dilden konuşmakla kalmaz, aynı gönülden sohbet ederler. Gurbet Sohbet ile onlar gönüllerindeki vatan hasretini bir nebze dindirirken, diğer kullanıcılarımız da başka ülkeler hakkında ilk ağızdan bilgi almış olurlar.

Gönül Gurbeti

Gurbet Sohbet Odaları

Makalenin başında gurbete mecazi anlamlar yüklediğimizi de söylemiştik. Bir de gönüllerin gurbeti vardır ki, en çok yaşananı da yine bedava sohbet odaları içerisinde olur. İnsanın kalbinde doğup büyüttüğü insandan uzak olması gönül gurbetidir. Gönül gurbeti çekenler özlemi de, özlemeyi de çok iyi bilirler. Sevdası ağır olanın gönül gurbeti de daha baskın olur. İstediğin an yanında olamazsın, gözlerine bakamaz sevgini aktaramazsın, ellerini tutamaz huzuru bulamazsın. Her gece düşlerle uyur, her sabaha düşlerle uyanırsın. Bir sorun olduğunda ifade etmekte zorlanırsın bazen. Yanyana değilsin ki ellerini alıp kalbine götüresin. Bak, senin için böylesi çarparken, bunları nasıl düşüneyim diyemezsin. Yani demem o ki gönül gurbeti gurbet gibi gurbettir. Gurbetine bile aşıktır seven her şeyine olduğu gibi. Kilometrelerin hiç bir önemi olmaz sevilen kalbe yakın oldukça. Ne diyor Mevlana : Gönüle giren gözden ırak olsa ne olur?

Mesafelerin hiç bir öneminin olmayacağı güzel ilişkileri sizler de tatmak isterseniz mobil sohbet edebileceğiniz wWw.SohbetiBoL.NeT adresine sizleri de bekleriz. Unutmayın, eğer karşınızdaki her şeyinizse, mesafelerin zerre kadar önemi yoktur.

Saygılarımla…

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*

*

*

KaCaK

http://Www.sohbetibol.net herkezi bekleriz

mastang

Keyfli bir yazı olmus elinize Saglık. http://www.Sohbetibol.net aranan sohbet…

KnX

“Gönüle Giren Gözden Uzak Olsa Ne Olur” Emeğinize Sağlık ….

LsD

Sevgili Hafsa’mın sözü geldi aklıma 🙂

“Ah şu eller eller eller gurbet eller yetti gayrı birbirini çok sevenler böyle durmaz ayrı ayrı…”

Titaniq

emeklerinize saglık kacak kardesim basarilar

error: Emeğe Saygı!!! By: LsD