Karşılıklı Sohbet

Karşılıklı Sohbet

Karşılıklı Sohbet

Birileri ile karşılıklı sohbet ederken, dikkat etmemiz gereken bir çok husus vardır. Bunlardan en önemlisi ise karşıdaki insana her daim saygı göstermektir.

Karşılıklı Sohbet muhabbet gün içerisinde defalarca yaptığımız bir aktivitedir. Tanıdığımız ya da tanımadığımız bir çok insanla diyalog içinde olur diyalog sohbet ederiz. Karşılıklısohbet ederken de uyulması gereken daha doğrusu bir düstur kabul edeceğiniz esaslar vardır. Bunları ne kadar uyguluyoruz, ne kadar dikkat ediyoruz tartışma meselesi olsa da karşılıklı diyalog halinde olduğumuz insanlarla mümkün mertebe bu esaslar üzerinden hasbihal etmek gerekir.

Birisi ile konuşurken yapılması gereken en önemli şey kişinin gözlerine bakmak, o kişi ile göz teması kurmak. Bu yapılmadığında umursamaz bir hava yayılmış oluyor ya da kişi ciddiye alınmadığını düşünebiliyor. Bu sebep ile göz teması çok önemli. Bir diğer önemli hususta konuşurken aralara ııııı, eeeee gibi cümle kesen kelimeleri sıkıştırmamak. Bir süre sonra gerçekten sinir bozucu olabiliyor ve konuşmayı hemen bitirmek istiyorsunuz.

Karşılıklı Sohbet

Karşılıklı Sohbet

Karşılıklı Sohbet Odaları

Bahsi geçen düsturlar reel yaşam için geçerli olanlar. Yani yüzyüze sohbet yapılıyor ise bunlara dikkat etmek gerek. Peki sanal sohbet siteleri içerisinde yapılan karşılıklı sohbet nasıl olmalıdır, nelere dikkat edilmelidir. Chat Siteleri , mobilcet uygulamaları , Mobil sohbet siteleri gibi sohbet muhabbet ortamları içerisinde bir çok insanla haşır neşir oluruz. Kendimizi kelimelerle ifade ettiğiniz bu tarz sohbet odaları içerisinde karşılıklı insanlarla sohbet ederken, aynı saygıyı muhafaza etmemiz gerekir.

Doğru karşıdaki insanı henüz hiç tanımıyoruz hatta belki bir daha hiç denk gelmeyeceğiz, ama bu saygıdan ödün vereceğimiz anlamına gelmez. Efendiliğimizi koruyarak karşılıklı sohbet siteleri ile çok güzel dostluklar edinebiliriz. Maalesef bazı insanlar reel olsun sanal olsun sohbet ederken o kadar patavatsız davranabiliyor ki, böyle insanlarla bırakın muhabbet etmeyi, aynı ortamın havasını solmaya dahi tahammülü olmuyor insanın. Böyle bir insan durumunda olmamak için, ağzımızdan çıkanlara çok dikkat etmemiz gerekiyor.

Sohbetin bol olduğu keyifli sohbet, Seviyeli ve kaliteli sohbet sitesi wWw.SohbetiBol.Net adresi ile karşılıklı söyleşi tadını bol bol çıkarabilirsiniz.

Saygılarımla…

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

*

*

*

KaCaK

Emeklerinize saglik

Chat Siteleri Chat Siteleri