Chat

Chat

Sohbet, insanoğlunun vazgeçemeyeceği ve belki de en ihtiyaç duyduğu kavramdır. Sohbetle aynı anlama gelen chat ise, yakın zamanda daha çok kullandığımız biz kavram halini almıştır.

Sanal sohbet için kullanır olduğumuz kelimedir chat. Yazışmak yerine kullanıyoruz aslında. Yazışmak değil de chat yapmak hatta daha da türkçeleştirip çetleşmek, çet yapmak tarzında da kullananlar mevcut. Dilimize ait olmayanı dilimize böylesi empoze edenler de var elbette. İnternet ve sanal dünya hayatımızın her bir köşesine yayıldığından beri chat kelimesini bol bol kullanır olduk. Sanal sohbet siteleri olsun, sohbet odaları olsun, sosyal medya platformları olsun buralarda yazılı sohbet ederken bunu belirtmek için başvurduğumuz bir kavramdır. Sanal dünyanın yeni yeni türediği dönemlerde yazışma maillerle olurdu. Daha sonraki zamanlarda anlık yazışmayı sağlayacak bir çok uygulama üretildi. Bu uygulamalar günden güne geliştirildi ve tamamen kullanıcının kullanımına, ihtiyaçlarına uygun olarak tasarlandı. 90lar kuşağının ilk chat kavramının mimarı da yüksek ihtimal msn, şimdinin skype uygulamasıdır. Bu uygulama ile tanışanlar, çet hayatına da adım atmış oldular.

Chat

Mobil Sohbet dahi edebileceğimiz kadar kendini geliştiren çet siteleri de uzun yıllar öncesinden varlığını sürdürmektedir. Mobil chat için uyumlu ve üyelik gerektirmeyen bedava sohbet odaları ile sanal dünyanın kapılarını aralayan tüm kullanıcılar ile tanışıp , sohbet edebilir hatta sanaldan çıkıp reel yaşama taşıyabilirsiniz kuracağınız dostlukları. Günümüz böyle iken eski zamanların vazgeçilmez sohbet aracı mektuplaşma idi. Mektup arkadaşlarımız vardı şimdinin chat dostlukları gibi. Öğretmenler farklı illerden öğrencilerle bizleri eşleştirir, adresleri verirdi. Önce güzel bir tanışma mektubu yazardık. İçten, samimi ve daha değerli idi mektuplaşmak. Çünkü kendi yazımız ile, kalemi kağıda dokundururduk. O zamanlar kargo yollamayı nerden bilelim, o zarfa sığabilecek şeyleri mektupla birlikte gönderirdik. Ve sonra heyecanlı bekleyiş başlardı. “Bak postacı geliyor, selam veriyor. Herkes ona bakıyor merak ediyor” şarkısını mırıldana mırıldana gelecek olan mektubun yolunu gözlerdik. Hey gidi günler…

Mektuplaşma kadar tat vermese de chat odaları içerisinde sohbet ederken bazen öyle güzel arkadaşlıklar, öyle güzel aşklar edinirsiniz ki, onun sohbet sitesi içerisine girişini o mektubu bekler gibi beklersiniz. Her yazdığı kelimeyi, mektup satırlarını okur gibi okursunuz. O heyecan ve masum mutluluğu yaşatacak insanlara chat siteleri içerisinde denk gelebilirsiniz. O halde sizleri wWw.SohbetiBoL.NeT adresine, heyecanlı bekleyişlere vesile kılacak sohbet sitemize bekliyoruz.

Saygılarımla…

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Titaniq dedi ki:

Emeklerinize saglik

KaCaK dedi ki:

http://Www.sohbetibol.net Chat etmek icin dogru adres

CoLoR dedi ki:

Emeklerinize SağLık KoLay GeLsin…

Karizma dedi ki:

Emğinize Sağlık

mastang dedi ki:

ellerınıze saglık. http://www.sohbetibol.net kaliteli sohbetin harbi adresi…

 • Pingback: Büyük Sohbet Odaları | SohbetiboL.Net | Sohbet Chat Sohbet Odaları

 • KOMUTLAR

  Sohbet ve IRCd Komutları hakkında genel komutlara geniş kapsamlı olarak buradan ulaşabilirsiniz.

  YARDIM

  Sohbet ve IRCd Komutları hakkında genel komutlara geniş kapsamlı olarak buradan ulaşabilirsiniz.

  MIRC İNDİR

  Sohbet ve IRCd Komutları hakkında genel komutlara geniş kapsamlı olarak buradan ulaşabilirsiniz.